14 października Dzień Edukacji Narodowej
31 października dzień wolny od zajęć dydaktycznych
23 grudnia - 6 stycznia zimowa przerwa świąteczna
20 stycznia - 31 stycznia ferie zimowe
17 kwietnia - 22 kwietnia wiosenna przerwa świąteczna
2 maja dzień wolny od zajęć dydaktycznych
13 - 15 maja egzamin ósmoklasisty
20 czerwca dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Aktualności
Organizacja pracy Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą w roku szkolnym 2024/2025
Przywozy i odwozy 29.11.2024 ( piątek )
Przywóz:
Sąsieczno 7:05 9:50
Silno 7:35 10:20
Odwóz:
Sąsieczno 12:55 14:45
Silno 13:50 15:35
Bus: 12:55 14:45
Relacja z Dnia Tabliczki Mnożenia
- 8
W piątek, 15 listopada, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Tabliczki Mnożenia. Było to święto matematyki, kreatywności i współpracy, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Kulminacyjnym punktem dnia był konkurs na Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas od 4 do 8. Po emocjonujących eliminacjach do finału zakwalifikowało się dwóch przestawicieli każdej klasy. Ostateczna rozgrywka była pełna napięcia, ale zwycięzca, Max z klasy 5c, wykazał się nie tylko szybkim liczeniem, ale i odpornością na stres. Gratulujemy!
Równolegle do matematycznych zmagań, uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty plastyczne, biorąc udział w konkursie na plakat promujący tabliczkę mnożenia. Jury, składające się z nauczycieli matematyki i plastyki, oceniało nie tylko estetykę prac, ale także ich pomysłowość i przekaz edukacyjny. Wyróżniono trzy prace Franka z klasay 1, Marysi z klasy 5 i Martyny z klasy 7.
Niecodzienną atrakcją były komisje ekspertów złożone z uczniów, które przepytywały zarówno swoich kolegów, jak i nauczycieli. Komisje, wyposażone w karty pytań, miały za zadanie sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia u wszystkich, którzy mieli odwagę wziąć udział w zabawie. Nauczyciele chętnie poddawali się testom, udowadniając, że także oni doskonale pamiętają czasy szkolnych ćwiczeń.
Dzień Tabliczki Mnożenia okazał się nie tylko świetną okazją do nauki, ale także do integracji całej społeczności szkolnej. Emocje, zabawa i wspólne wyzwania pozostaną na długo w pamięci uczestników. Mamy nadzieję, że wydarzenie stanie się coroczną tradycją, a kolejne edycje przyciągną jeszcze więcej chętnych.
Na koniec każdy uczestnik otrzymał symboliczne dyplomy i słodkie upominki, a mistrzowie i wyróżnieni w konkursach dodatkowe nagrody. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!
Konkursy organizowane przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki
Zapraszamy do udziału w naszych tegorocznych edycjach konkursów:
Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny „Matematyka oknem na świat”
Prace należy złożyć do 19 grudnia w sali m1.
Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka oknem na świat”. Każdy uczestnik Konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracęna płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej), w formacie A4 lub A3.Każdy uczestnik Konkursu nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i 5-8.
Regulamin:https://drive.google.com/file/d/1ObLnjn0vszhInaci2QJUmg_wZj5UKooU/viewOgólnopolski
Konkurs Matematyczno-Literacki "Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem"
Utwory należy przesłać do 31 stycznia 2025r.
Regulamin:https://drive.google.com/file/d/1B3LIQ0fxMaRw6MOJ3cDby-pMCeWFFnxi/view
SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO
Szanowni Państwo,
fundacja Dbam o Mój Zasięg serdecznie zaprasza na webinar z dr Maciejem Dębskim.
TEMAT WEBINARU: Rola rodziców w procesie wchodzenia dziecka w świat cyfrowy.
DATA WEBINARU: 20 LISTOPADA 2024; GODZINA 19:00 – 20:30
CZAS TRWANIA WEBINARU: 90 minut
DOŁĄCZ DO WEBINARU: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/rola-rodzicow-w-procesie-wchodzenia-dziecka-w-swiat-cyfrowy_gdanski-kod-rodzicielski
To bardzo ważny webinar dla rodziców,w szczególności-małych dzieci. Przekażcie ten link Waszym siostrom, braciom, synom, córkom, którzy też mają małe dzieci.
Webinar przeszyty na wskroś praktycznymi wskazówkami co robić, a czego BEZWZGLĘDNIE NIE ROBIĆ z nowymi technologiami w domu. Naprawdę warto. Serdecznie zapraszamy
dr Maciej Dębski
DZIEŃ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH
W piątek-15 XI- spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej , aby połamać języki ;),
jednak…….nie udało się! Uczennice i uczniowie byli bardzo dobrze
przygotowani, języki super sprawne, dykcja doskonała i z wielką przyjemnością
słuchało się trudnych w wymowie wierszyków i rymowanek.
Gratuluję serdecznie wszystkim uczestnikom i dziękuję za zaangażowanie
Gorące podziękowania składam Pani Katarzynie Maksel - Żytko za pomoc
i udostępnienie biblioteki.
Lidia Szumska8
MAŁY MISTRZ - zdrowie i sprawność młodych pokoleń.
W naszej szkole realizujemy ogólnopolski program MAŁY MISTRZ.
Założenia ogólne programu:
Program Mały Mistrz jest dedykowany dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz nauczycieli
edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. W naszej szkole programem objęte są wszystkie
klasy pierwsze.
Głównymi założeniami programu są:
Zachęcenie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności
fizycznej.
Kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw od najmłodszych lat: krzewienie aktywności fizycznej i
zdrowego stylu życia, przyzwyczajanie, iż ruch powinien być ważnym aspektem na każdym etapie życia.
Podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego z wykorzystaniem sprzętu sportowego
przekazanego szkołom w ramach funkcjonowania programu.
Hazard? Nie daj się wciągnąć!
Kontynuacja akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”
Cel akcji i jej odbiorcy
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” w roku szkolnym 2024/2025. Chcemy zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Chcemy też pokazać, z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych. Akcja jest skierowana do uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej adresatami są także rodzice i nauczyciele. Hazard – szczególnie niebezpieczny dla młodych Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki.
Dlatego tematyka akcji uwzględnia również problem wykorzystywania Internetu przez podmioty organizujące nielegalne gry hazardowe. Organizatorzy nielegalnych kasyn w Internecie często oferują nowym graczom możliwość grania za darmo – aby ich zachęcić, a w konsekwencji uzależnić od gry za pieniądze. Popularnym zjawiskiem jest również oferowanie nagród w postaci wirtualnych żetonów, którymi gracze mogą posługiwać się podczas kolejnych gier. Witryny internetowe oferują różnego rodzaju nielegalne gry, w tym ruletkę i pokera, a kolorowa grafika z realistycznym dźwiękiem i obrazem mogą być bardzo atrakcyjne dla osób młodych. Nie bez znaczenia pozostają też emocje gracza związane z rywalizacją. To wszystko sprawia, że hazard online, nawet bez pieniędzy, może być przez młodzież postrzegany jako wciągający i ekscytujący. Jednocześnie osoby niepełnoletnie są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynące z Internetu, w tym uzależnienie od hazardu. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.
Działania informacyjne KAS
Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem i na stałe wpisała się już w program edukacyjny wielu placówek oświatowych w naszym województwie. Zyskała również uznanie ze strony pedagogów i uczniów, którzy wysoko oceniali zarówno samą inicjatywę, jak i poziom prowadzonych zajęć. Akcję KAS objął honorowym patronatem także Minister Edukacji. W uzasadnieniu wskazał, że „z uwagi na edukacyjny charakter inicjatywy oraz działania mające na celu podniesienie świadomości zagrożeń wynikających z uczestnictwa w grach hazardowych wśród dzieci i młodzieży, inicjatywa w pełni zasługuje na patronat honorowy. Tego rodzaju projekt, przez swój cel i promowane wartości, a także wieloletnią tradycję należy uznać za wartościowy i godny uwagi”.Koordynacja akcji
Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy zachęca placówki oświatowe w województwie kujawsko-pomorskim do przesyłania zgłoszeń do udziału w zajęciach w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Zgłoszenia szkół należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: rzecznik.ias.bydgoszcz@mf.gov.pl. W sprawach organizacyjnych można kontaktować się także z koordynatorem akcji, pod numerami telefonów: 52 32-56-206,
785 060 036.
Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych
W drugą niedzielę listopada (10 listopada 2024r.-niedziela) przypada Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Łamaniec językowy to nic innego jak trudna do wymówienia fraza.
W języku polskim ich nie brakuje, np. „stół z powyłamywanymi nogami”. Te zdania to okazja do zabawy i śmiechu, ale i do doskonalenia swojej dykcji i mowy. To jest właśnie głównym założeniem Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych. Jak należy obchodzić to święto? No właśnie w gronie znajomych lub zaangażować rodzinę do wspólnej zabawy.
Zapraszam do obchodów tego dnia w naszej szkole. Będzie konkurs łamańców tych już nam dobrze znanych, a może ktoś z Was wymyśli własną frazę, zdanie, rymowankę? Regulamin konkursu - poniżej.
Zapraszam do wspólnej zabawy i do dzielenia się własnymi łamańcami. Dla zaangażowanych będzie czekała niespodziewana niespodzianka ;)
Lidia Szumska
Konkurs - Dzień Tabliczki Mnożenia
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w kategoriach wiekowych:
- Kategoria I: klasy 1-3
- Kategoria II: klasy 4-6
- Kategoria III: klasy 7-8
Uczestnikami mogą być wyłącznie osoby indywidualne. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.
Temat i forma pracy konkursowej
Tematem konkursu jest stworzenie plakatu promującego Dzień Tabliczki Mnożenia, który ma na celu przedstawienie tabliczki mnożenia w atrakcyjny i oryginalny sposób.
Praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3 lub A4, przy użyciu dowolnej techniki plastycznej (np. kredki, farby, kolaż, techniki cyfrowe).
Praca powinna być wykonana samodzielnie przez uczestnika.
Zgłoszenia
Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć osobiście do p. Sylwii Konklewskiej lub wychowawcy (klasy 1-3) do 13.11.2024
Każda praca powinna być opisana na odwrocie: imię i nazwisko uczestnika, klasa,
ZAPROSZENIE
Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo : Internet a zachowania samobójcze młodzieży – zrozumieć aby zapobiec.
Serdecznie zapraszam na webinar Fundacji Dbam o Mój Zasięg, który odbędzie się dn.04 listopada(poniedziałek), godz.19.00-20.30
link poniżej:
https://campaign-statistics.com/link_click/e9vXVB-4QYz6xx-4iJ524/78002d15b7762f6b03e048575567dbd8
Wyniki konkursu
Rodzinny konkurs świetlicowy rozstrzygnięty :) Po burzliwych naradach komisja konkursowa nagrodziła następujące prace (widoczne na grafice).Osoby nagrodzone zapraszamy po odbiór nagród w środę 30.10.2024 o godzinie 12:30 do świetlicy szkolnej ;-)
Konik szachowy
W czwartek 24 października w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą sześcioro miłośników królewskiej gry wzięło udział w Ogolnopolskim Konkursie „Konik Szachowy”. W tym samym czasie w całej Polsce w ciągu 60 min uczniowie rozwiązywali 30 zadań szachowych o różnym stopniu trudności dobrane do wieku i poziomu każdego uczestnika. Gratulujemy wszystkim odważnym szachistom i czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone w ciągu kilku tygodni.
Konkurs rodzinny „Jesienna dynia”
Wynajem pomieszczeń oraz powierzchni reklamowych
Z dniem 1 listopada 2024 roku Zarządzeniem nr 7 Dyrektora Szkoły z dnia 18 października 2024 roku wprowadzone zostają „Zasady wynajmu pomieszczeń oraz powierzchni reklamowych w Szkole Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego Osieku nad Wisłą”.
Z zarządzeniem i z zasadami wynajmu można zapoznać się w sekretariacie szkoły lub na stronie w zakładce Dokumenty.
W związku z powyższym informuję, iż:
1. Pomieszczenia szkolne są wynajmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 21:00 w dniach zajęć dydaktycznych, a w dni wolne od zajęć – po ustaleniu z Dyrektorem Szkoły.
2. Opłata najmu wynosi:
1) w przypadku umowy długoterminowej przyjmuje się za jednostkę rozliczeniową kwotę 30,00 zł za godzinę zegarową za salę lekcyjną; 50,00 zł za godzinę zegarową za salę gimnastyczną,
2) w przypadku jednorazowego wynajmu stawka wynosi 100,00 zł za salę lekcyjną oraz 300 zł za salę gimnastyczną,
3) w przypadku jednorazowego weekendowego wynajmu szkoły stawka wynosi 2500,00zł
3. Szkoła wynajmuje powierzchnie reklamowe na ogrodzeniu. Wysokość opłat za wynajem miejsca pod reklamę wynosi 150,00zł na miesiąc. Umowa zawierana jest na okres nie dłuższy niż 1 rok.
Zainteresowane osoby zapraszamy do złożenia pisemnej prośby o kontynuację wynajmu z określeniem Najemcy oraz podaniem charakteru działalności, uczestników zajęć i przewidzianych terminów, na adres szkoły sekretariat@zsosieknadwisla.pl do 31 października 2024 roku. Telefon kontaktowy 566786529
LEGITYMACJA SZKOLNA- informacje
Zdjęcia do legitymacji szkolnej prosimy przesyłać w formacie jpg, rozmiar 3,5x4,5, rozdzielczość 492x633 na adres: zdjecia@zsosieknadwisla.pl
W przypadku zgubienia lub zniszczenia legitymacji szkolnej należy w sekretariacie złożyć wniosek o wydanie duplikatu legitymacji oraz uiścić opłatę 9 złotych na konto Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą : Bank Spółdzielczy w Grębocinie 80 9491 0003 0020 0010 0319 0001 .
(tytuł przelewu : opłata za wydanie duplikatu legitymacji: imię i nazwisko ucznia)
Nagrody Wójta z okazji DEN
W dniu 15 października 2024 roku z okazji DEN w Urzędzie Gminy Obrowo odbyło się spotkanie, na którym Nagrodę Wójta otrzymały Pani Katarzyna Maksel-Żytko, Pani Joanna Nowak, Pani Dyrektor Katarzyna Wachowska.
Serdecznie gratulujemy!
Wyniki konkursu " Portret Nauczyciela "
Rada Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim uczniom za udział w konkursie pt. "Portret Nauczyciela". Wasz talent i kreatywność przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wybór był szalenie trudny ponieważ wpłynęło 46 prac konkursowych. Wśród nich wybraliśmy laureatów:
W kategorii klas 1-3
1 miejsce Antonina Spichalska IIIA
2 miejsce Arkadiusz Wdowiak IA
3 miejsce Liliana CelmerIIA
Wyróżnienia:
Hania Stasińska IIC
Wojciech Osipowicz IA
W kategorii klas IV-VIII
1 miejsce Nikolas Popławski VIC
2 miejsce Lena Kalinowska IV B
3 miejsce Julia Szyman IVC
Wyróżnienia:
Aleksandra Kowalewska VA
Szymon Nowakowski VA
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Rada Rodziców.
Wycieczka do Małopolski
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czterodniowej wycieczce w ramach programu Podróże z klasą. W czasie wyjazdu nocowaliśmy w Kopalni Bochnia, odwiedziliśmy Stare Miasto Krakowa, Muzeum Podziemi Rynku, Smoczą Jamę, dzielnice Kazimierz ze Starą Synagogą, Galerię Sztuki Polskiej XIX, a także Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Był również czas na aktywny wypoczynek w Parku Wodnym.
11
Konkurs "Portret Nauczyciela"
Archiwum Aktualności